Sprawdź zastosowania

Sprawdź na co pomaga normobaria

Normobaria ze względu na wysoki poziom tlenu w atmosferze pomaga w leczeniu szeregu chorób.

O normobarii

Czym dokładnie jest normobaria i jakie są jej główne korzyści dla zdrowia? Komora Normobaryczna to miejsce, które nie tylko leczy, ale także wzmacnia zdrowie i kondycję. Dzięki odpowiedniej mieszance gazów, terapia wspomaga aktywność fizyczną, poprawia wydolność organizmu oraz przyspiesza procesy regeneracyjne. Niezastąpione wsparcie dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie

Czy wiesz, że z normobarii możesz korzystać nie tylko w przypadku choroby? Nasza Komora Normobaryczna to miejsce, które oferuje wiele korzyści dla Twojego zdrowia. Dzięki specjalnemu połączeniu różnych gazów, w tym dwutlenku węgla i cząsteczkowemu wodorowi, terapia działa jak naturalny sposób oczyszczania organizmu.  To jakbyś przeprowadził detoks dla swojego ciała, redukując stany zapalne i przyspieszając proces gojenia ran. Dodatkowo, badania naukowe potwierdzają, że sesje w normobarii mogą poprawić krążenie krwi, wspomagać regenerację skóry i nawet stymulować produkcję nowych komórek. To nie tylko wsparcie dla osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi, ale także dla tych, którzy chcą zachować doskonałe zdrowie i witalność. 

Nie wiesz, czy normobaria jest dla Ciebie?

Zadzwoń! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości

Sprawdź zastosowania komory normobarycznej

Tlenoterapia normobaryczna to innowacyjny, bezbolesny oraz bezinwazyjny sposób dostarczania i przyswajania przez organizm większej ilości tlenu, niż może on wchłonąć podczas oddychania naturalnym powietrzem atmosferycznym.

Terapia normobaryczna, poprzez stymulację metabolizmu komórkowego, zwiększenie natlenienia krwi krążącej oraz stymulację procesu angiogenezy naczyń mózgowych, może zatrzymać lub znacznie spowolnić progres choroby Alzheimera poprzez lepsze odżywienie okolicy ciemieniowo-skroniowej.

Stosowanie tlenoterapii może stanowić nie tylko element rehabilitacji neurologicznej, ale również doskonałą, nieinwazyjną formę profilaktyki rozwoju zespołów otępiennych poprzez stymulację dotlenienia i metabolizmu komórek mózgu.

u pacjentów najczęściej odnotowuje się:

 • stopniowe zmniejszenie nasilenia zaburzeń kognitywnych i behawioralnych
 • usprawnienie procesów uczenia się
 • poprawa kondycji ogólnej i samopoczucia
 • możliwość powrotu do normalnych, codziennych, samodzielnych aktywności dnia codziennego i dalsza chęć pacjenta do kontynuacji terapii hiperbaryczno-tlenowej

Dzięki dostarczeniu tlenu do układu nerwowego, w odpowiednich warunkach (wyższa zawartość tlenu, podwyższone ciśnienie atmosferyczne), uruchamiają się procesy regeneracyjne uszkodzonych komórek mózgowych.

Po zakończonych sesjach tlenoterapii zauważono u dzieci znaczną poprawę:

 • dzieci wiele szybciej podejmują interakcję z otoczeniem,
 • następuje poprawa samokontroli,
 • polepsza się umiejętność utrzymania kontaktu wzrokowego.

Regularne korzystanie z komory normobarycznej powoduje ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych, które krążąc po organizmie docierają do uszkodzonych komórek i tkanek powodując ich regenerację. Działanie anti-aging w tym przypadku ogranicza się do wykorzystania w pełni naturalnych bodźców i nie wymaga interwencji chirurgicznej.

Dzięki wyższemu ciśnieniu, tlen rozpuszcza się w osoczu krwi, w płynie mózgowo-rdzeniowym, limfie i innych płynach ustrojowych, dlatego jest on łatwo dostarczany do wszystkich tkanek, tych o słabym ukrwieniu, a nawet takich, które dotąd były pozbawione tlenu. Dostarczenie tlenu do niedotlenionych tkanek oraz narządów znacząco wspiera spowalnianie procesu starzenia, namnażanie skóry właściwej i produkcję kolagenu.

Tlen działa jak antybiotyk. Zakłócając metabolizm bakterii powoduje ich obumieranie. Stosując tlenoterapię unikamy negatywnych skutków ubocznych a nawet możemy liczyć na dodatkowe korzyści płynące z terapii normobarycznej. Tlenoterapia redukuje stany zapalne, łagodzi lub eliminuje objawy przewlekłej infekcji. Pacjenci poddawani terapii tlenowej, z powodu boreliozy mogą doświadczyć reakcji Herxheimera, która obejmuje takie objawy jak gorączka, dreszcze, ból głowy lub zaczerwienienie skóry. Takie objawy wywołują endotoksyny, uwalniane w miarę umierania szkodliwych bakterii. Reakcja ta trwa kilka godzin do kilku dni i jest dowodem korzystnego działania normobarii tlenowej na leczenie boreliozy.

W zależności od przyczyn powstania wyróżniamy między innymi depresję endogenną, oddechową, reaktywną, dystymię, okołoporodową.

Odpowiednie dotlenienie tkanek podczas zabiegów HBO, powoduje zmniejszenie lęku i poprawę nastroju. Szczególnie jednak terapia tlenowa polecana jest przy depresji endogennej i oddechowej, gdzie ma działanie przyczynowe i działając na poziomie komórkowym zapewnia tkankom odpowiednie odżywienie, a co za tym idzie funkcjonowanie. Przy depresji oddechowej, bierna tlenoterapia jest zabiegiem ratującym życie!

 

Podwyższone stężeniu tlenu we krwi przyczynia się do dostarczenia większej ilości tlenu do narządów i stymuluje naturalny proces gojenia ran. Dzięki tym właściwościom komory wykorzystywane są w rehabilitacji sportowej. Przyczyniają się do skrócenia czasu rekonwalescencji, a także zwiększenia wydajności i wytrzymałości organizmu. Zastosowanie terapii normobarycznej przyczynia się do:

 • zmniejszenia obrzęku po uszkodzeniach,
 • skrócenia czasu rekonwalescencji,
 • zwiększenia ilości molekuł ATP,
 • wyeliminowania problemu „zakwaszenia mięśni”,
 • zmniejszenia czasu regeneracji organizmu po ćwiczeniach.

Łuszczyca jest przewlekłą, nawracającą chorobą skóry, która charakteryzuje się występowaniem na skórze łuszczących się wykwitów.

Tlenoterapia normobaryczna wspomaga leczenie łuszczycy trójpłaszczyznowo:

 1. Przyspiesza gojenie ran skórnych. Działając stymulująco na fibroblasty, poprawia elastyczność skóry oraz sprzyja wydajniejszej regeneracji nabłonka.
 2. Zmniejsza stan zapalny, poprzez wzmocnienie układu immunologicznego.
 3. Oczyszcza organizm przyspieszając wydalanie toksyn.|


Oczyszczając organizm od wewnątrz, zmniejszając stan zapalny i wreszcie stwarzając prawidłowe środowisko do zdrowego funkcjonowania komórek, tlenoterapia hiperbaryczna jest metodą, która w leczeniu łuszczycy działa na jej przyczynę, a nie tylko leczy jej skutki.

Tlenoterapia wspomaga regenerację skóry po wszelkich ingerencjach medycyny estetycznej. Co więcej, stosując zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej, możemy efekt uzyskany po zabiegu utrzymać na dłużej.

Normobaria działając stymulująco na fibroblasty, uelastycznia skórę, a dbając o jej prawidłowy poziom natlenienia i odżywienia, zwiększa jej zdolności regeneracyjne do tego stopnia, że komórki macierzyste zwiększają swój wzrost nawet ośmiokrotnie!

Normobaria dzięki znacznemu zwiększeniu poziomu natlenienia tkanek przed zabiegiem, zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych, takich jak:

 • obrzęki
 • niedokrwienie
 • martwica
 • niedowłady.


Ponadto zwiększa także odporność na infekcje, co zapobiega zakażeniom.

Podczas zabiegu w komorze normobarycznej poprawia się przepływ krwi w mózgu i następuje dotlenienie tkanki mózgowej oraz odkurczenie naczyń krwionośnych. Efekt działania terapii można więc zaobserwować już po kilkunastu minutach leczenia – co ważne ma on trwałe rezultaty.

Efekt działania terapii występuje już po kilku minutach od rozpoczęcia leczenia i ma trwałe rezultaty. Pacjenci korzystający z zabiegów w komorze hiperbarycznej zauważyli, że objawy migreny rzadziej występują lub ustępują całkiem.

W przypadku obrzęków często dochodzi do odcięcia dopływu tlenu do tkanek, co może prowadzić do zakażenia i dalszych powikłań. Komora normobaryczna działa stymulująco na fibroblasty, a więc sprzyja regeneracji nabłonka – tlen dostarczony do organizmu podczas tlenoterapii dociera do uszkodzonych obszarów ciała i przyspiesza ich gojenie. Dowiedziono, że podczas zabiegów tlenoterapii aż ośmiokrotnie wzrasta poziom komórek macierzystych we krwi – dzięki temu naturalna regeneracja przebiega znacznie szybciej.  Aby terapia przyniosła najlepsze rezultaty w przypadku poważnych obrzęków czy urazów – należy ją rozpocząć jak najszybciej.

W rezultacie oparzenia gwałtowanie spada ukrwienie tkanek miękkich, zaś w przypadku oparzenia górnych dróg oddechowych dodatkowo istnieje ryzyko nasilenia niedotlenienia organizmu. Dlatego pierwszym etapem leczenia często jest tlenoterapia – tlen dociera do tkanek uszkodzonego obszaru, wspomaga gojenie i zarazem zmniejsza obszar uszkodzonych tkanek oraz ryzyko groźnych zakażeń.

Terapia normobaryczna stanowi wsparcie w odbudowie tkanek zniszczonych w wyniku radioterapii. Ma wpływ na naczynia włosowate (odpowiedzialne za właściwe odżywienie kości, skóry i błon śluzowych). Do stymulacji ich wzrostu oraz rozwoju przyczynia się tlen, który korzystnie wpływa również na powstawanie nowych tkanek. Z poczynionych obserwacji wynika, że on wpływ na:

 • tworzenie nowych naczyń krwionośnych,
 • poprawę ukrwienia tkanek,
 • lepszą regenerację uszkodzonych tkanek.
 • rewitalizacji komórek, co następuje dzięki dotlenieniu tkanek oraz doprowadzeniu do nich wszystkich składników odżywczych
 • ograniczeniu ryzyka uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu,
 • oczyszczenia organizmu z toksyn oraz metali ciężkich (substancji rakotwórczych),
 • zmniejszenia poziomu białka C-reaktywnego, TNF-alfa (czynnika martwicy nowotworów) oraz innych markerów stanu zapalnego

Tlenoterapia normobaryczna ma istotne znaczenie w leczeniu chorób układu kostno-stawowego, między innymi w:

 • Urazach sportowych
 • Osteochondrozie
 • Zapaleniu kości
 • Fibromialgii
 • Leczeniu złamań i zwichnięć
 

Tlenoterapia z wielkim powodzeniem stosowana jest w okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, ponieważ znacznie skraca jej czas.  Tlen w warunkach podwyższonego ciśnienia przenoszony jest nie tylko przez hemoglobinę, ale również szybciej rozpuszcza się w osoczu krwi.

Terapia tlenowa:
-zwiększa liczbę komórek macierzystych
-ogranicza wszelkie zakażenia i powikłania po zabiegach chirurgicznych
-działa przeciwbakteryjnie
-przyspiesza regenerację nabłonka
-pomaga w tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych
-zmniejsza obrzęki tkanek i utratę płynów
-wzmacnia układ immunologiczny

Tlenoterapia jest standardem w leczeniu wielu schorzeń reumatoidalnych czy zapaleń kości. Tlen podawany w komorach normobarycznych zmniejsza markery stanu zapalnego, redukuje ból i wspomaga regenerację. Regularne sesje mogą powstrzymać postęp choroby reumatycznej nawet w jej zaawansowanym stadium.

W leczeniu reumatyzmu niezwykle ważne jest dobre ukrwienie tkanek, by zapewnić przepływ substancji odżywczych do miejsca, w którym występuje stan zapalny. Tlen, wchłaniany podczas terapii dużo skuteczniej niż podczas normalnego oddychania, pozwala finalnie zwalczyć stan zapalny, a co za tym idzie znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe i doprowadzić do remisji choroby.

Tlenoterapia wpływa na odzyskanie przez pacjentów funkcji neurologicznych. Jest to możliwe dzięki poprawie metabolizmu komórkowego oraz usunięciu toksycznych gazów z krwioobiegu.
Tlen ma zbawienny wpływ na wiele schorzeń neurologicznych:

 • poprawia metabolizm w tkance nerwowej,
 • ożywia i pobudza uśpione komórki, przywracając ich właściwe funkcjonowanie,
 • poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu,
 • podnosi aktywność mózgu i koncentrację,
 • łagodzi stany depresyjne,
 • łagodzi obrzęk mózgu,
 • ochronnie wpływa na skutki udaru mózgu,
 • przyczynia się do zmniejszenia stopnia uszkodzenia mózgu, powstałego w wyniku udaru lub wylewu

Komora normobaryczna ma korzystny wpływ na funkcję skurczową lewej komory serca. Ponadto wpływa na zmniejszenie częstości i nasilenia lub całkowite ustąpienie dolegliwości bólowych o charakterze wieńcowym, znaczne zmniejszenie nasilenia objawów niewydolności serca, zwiększenie tolerancji wysiłku, podwyższenie aktywności enzymów antyoksydacyjnych w surowicy krwi i krwinkach czerwonych.

Zabiegi tlenoterapii normobarycznej pomagają w odzyskiwaniu funkcji neurologicznych u pacjentów po przebytym udarze mózgu. Dzięki regularnym sesjom poprawia się metabolizm komórkowy i mikrokrążenie. Ponadto zwiększona podaż tlenu stymuluje angiogenezę i neurogenezę, redukując przy tym stany zapalne i pobudzając do życia uśpione rejony
i komórki mózgu. W wyniku regularnych sesji następuje poprawa funkcji nerwowych, psychicznych oraz motoryki i koordynacji.

Umów się na bezpłatną sesję próbną!

Zadzwoń i umów się na bezpłatną sesję próbną w komorze normobarycznej. Sprawdź jak tlen zadziała na Ciebie!